Tinder powstał w 2012 roku w Los Angeles, USA. Już od pierwszych chwil zaczął odnosić niewyobrażalne wręcz sukcesy. W samej Polsce korzysta z niego przeszło 176 tys. osób. Czy rzeczywiście warto korzystać z tej aplikacji randkowej? Sprawdź!
Los singla już dawno przestał być godnym pożałowania i obecnie wiemy, że nawet ludzie niepozostający w związku żyją pełnią życia. Nie zmienia to faktu, że nie wszyscy są przystosowani do takiej egzystencji i tęsknią za obecnością drugiego człowieka u boku. Tutaj wkracza Tinder – jedna z najpopularniejszych aplikacji randkowych. Jeżeli i ty szukasz nowych znajomości i zastanawiasz się, czy warto korzystać z Tindera, zapoznaj się z poniższym tekstem – odpowiemy na wszystkie wątpliwości z nim związane.
Jak działa Tinder?
Mechanizm działania Tindera jest bardzo prosty: po zarejestrowaniu się i dodaniu zdjęcia przeglądasz zaproponowane ci inne profile i przesuwasz palcem – w prawo, jeżeli dana osoba przypadła ci do gustu, a w lewo, jeśli nie. W przypadku, kiedy oboje przesuniecie w prawo, pojawi się komunikat “It’s a match!”. Od tej pory możecie do siebie pisać!
Kto i w jakim celu korzysta z Tindera?
W rodzimych Stanach Zjednoczonych Tinder pełni nieco inną rolę, niż u nas. Tam większość osób traktuje go przede wszystkim jako aplikację do niezobowiązującego seksu lub, co najwyżej, przelotnego romansu. Chociaż w Polsce także się to zdarza, przeważająca część użytkowników ma nadzieję na znalezienie swojej drugiej połówki. Prawda jest taka, że Tinder to aplikacja, która może przysłużyć się zarówno jednym, jak i drugim.
Statystyki pokazują, że konto na Tinderze posiadają przede wszystkim osoby młode (ok. 20-30 roku życia). Co ciekawe, na Tinderze zdecydowanie przeważają mężczyźni! Tym, co jeszcze zaskakuje w aplikacji, jest fakt, że ok. 30-40% osób, które założyły na nim konto, pozostaje w stałych związkach. Tinder najprawdopodobniej jest dla nich natomiast miejscem a) do dowartościowania się, b) znalezienia kochanka/kochanki.
Wady i zalety korzystania z aplikacji Tinder
Tinder wprowadza swoich użytkowników w możliwość nieograniczonych poszukiwań, czy to szybkich randek, czy drugiej połówki na resztę życia. Oczywiście, jak każda aplikacja randkowa, Tinder ma zarówno swoje zalety, jak i sporo wad. Zapoznaj się z nimi i zdecyduj, czy to rzeczywiście odpowiednie miejsce dla ciebie.
Z zalet aplikacji Tinder możemy wymieć np.:
- Łatwy dostęp – przez fakt, że większość z nas nosi swój smartfon stale przy sobie, TInder jest o wiele łatwiej i szybciej dostępny, niż jakikolwiek standardowy portal randkowy.
- Zero wstydu – zagadanie do drugiej osoby wydaje ci się trudne? Boisz się teatralnego odrzucenia lub zignorowania wiadomości? Z Tinderem wszystko będzie dużo prostsze; brak stresu wiąże się z możliwością polubienia czyjegoś profilu bez wiedzy tej drugiej strony – chyba że ty także wpadniesz jej w oko!
- Randkowanie bez końca – Tinder oferuje zarówno możliwość poznania kogoś na stałe, jak i nieustannego randkowania z nowo poznanymi osobami.
- Różne opcje subskrypcji – Tinder oferuje swoim użytkownikom różne rodzaje subskrypcji: opcję bezpłatną, oraz trzy opcje premium: Tinder Plus, Tinder Gold oraz Tinder Platinum.
- Nie tylko randki – Tinder daje możliwość nie tylko znalezienia miłości, ale również poznania osób, z którymi połączy cię głęboka przyjaźń.
Chociaż Tinder oferuje wiele atrakcyjnych opcji, nie wszyscy są fanami tej aplikacji. Do najczęściej wymienianych wad należą:
- Fałszywe profile – podobnie jak na innych portalach randkowych, tak i na Tinderze zdarzają się fałszywe profile, oszuści, a niekiedy i zwykłe boty. Warto mieć się na baczności!
- Koszt pakietów – dla wielu osób to zbyt duży wydatek.
- Dysproporcja w liczbie kobiet i mężczyzn – zdecydowanie więcej jest na Tinderze mężczyzn, co dla wielu panów stanowi poważną wadę.
Tinder jest obecnie jednym z najprostszych sposobów na poznanie nowych ludzi. Mimo że nie brakuje mu pewnych wad, zdecydowanie warto go przetestować!
Zobacz także:
- Seks po 60 – czy w siódmej dekadzie życia można mieć udane życie seksualne? Fakty i mity o seksie w starszym wieku
- Pozycja na mnicha – klasyczny seks dla każdego. Poznaj jego wady i zalety
- Seksturystyka – czym jest i w jakich krajach szukać niezapomnianych wrażeń?
- Edukacja seksualna w Polsce. Jak wygląda model edukacji seksualnej w szkole dzieci i dorosłych?
- Sexworking, czyli praca seksualna. Jakie są jej oblicza i czy jest legalna w Polsce?