problemy z erekcją

Kiedy problemy z erekcją zgłosić do lekarza? Leczenie zaburzenia erekcji i problemy ze wzwodem oraz problemy z potencją

Zaburzenie sprawnej seksualności jest wstydliwym problemem dla wielu mężczyzn. Jednak nie powinno się zwlekać z udaniem się o pomoc do specjalisty. Dowiedz się, co robić, aby pokonać problemy ze stabilną erekcją!

Nie ma wątpliwości, że dla wielu mężczyzn w ostatnim czasie problemem staje się możliwość utrzymania stabilnego wzwodu. To seksualne wyzwanie sprowadza się do tego, że ma się przedwczesny wytrysk, co m.in. nie powoduje pełnego zadowolenia partnerki. Niemożność utrzymania wzwodu oznacza, że koniecznie powinniśmy udać się do urologa bądź seksuologa. Powinniśmy skonsultować się z tym specjalistą, który najlepiej pozwoli na poradzenie sobie z problemami seksualnymi blokującymi szansę odbycia stosunku seksualnego. Aby odzyskać sprawność seksualną i mieć na powrót pełnię satysfakcjonującego życia seksualnego należy zgłosić się do lekarza.

Zaburzenia naszej erekcji — co mogą oznaczać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, co w ogóle oznacza zaburzenie wzwodu u mężczyzn. Przede wszystkim jest to niezdolność do tego, aby uzyskać wzwód wystarczający do odbycia stosunku płciowego. Kłopoty z erekcją mogą oznaczać zarówno uszkodzony mechanizm erekcji, jak i całkowitą impotencję. W takim przypadku traci się możliwość osiągnięcia lub utrzymania pełnego wzwodu. Przez to pojawia się problem braku satysfakcjonującego stosunku, co u młodych mężczyzn może wpływać również na ogólny stan zdrowia i samopoczucie.

Sprawdź!
Ananas – właściwości dla mężczyzn. Afrodyzjak i wsparcie w problemach z potencją

Zaburzony mechanizm erekcji — na czym polegają tego typu problemy seksualne?

Co do zasady stanem erekcji określa się moment, w którym penis ulega powiększeniu oraz usztywnieniu. Prącie jest wypełniane krwią, której napływ odbywa się do ciał jamistych. Naczynia krwionośne doprowadzają krew do prącia. Jeśli jest zaburzony napływ krwi do ciał jamistych prącia, można mówić o braku wzwodu członka.

Przyczyny zaburzenia erekcji

Co do zasady wskazuje się szereg różnych przyczyn, dla których dochodzi do pogorszenia możliwości współżycia mężczyzn w różnym wieku. Mogą mieć one podłoże zdrowotne, ale także i psychiczne. Często podkreśla się m.in. to, jak złe dla sprawności seksualnej jest nieprowadzenie aktywnego trybu życia.

Problem psychogenny wywołujący problemy z utrzymaniem erekcji

Problem niepełnej stymulacji seksualnej może dotyczyć wielu mężczyzn. Szacuje się, że około 20% przypadków problemu uzyskania i utrzymania wzwodu ma podłoże natury psychicznej. Przyczyną problemów związanych z erekcją może być:

  • stres,
  • zmęczenie oraz przepracowanie,
  • niepowodzenia życiowe,
  • traumy związane ze sferą intymną,
  • konflikty i brak zaufania,
  • lęk przed zapłodnieniem,
  • kompleksy i poczucie braku własnej wartości.

Prostata, cukrzyca i problem hormonalny — jakie mogą być warunki wystąpienia zaburzeń erekcji?

Wśród problemów związanych z pogorszeniem jakości życia seksualnego można wymienić również szereg problemów zdrowotnych. Wśród nich jest wspomniany wcześniej zaburzony przepływ krwi. Oprócz nich można spotkać:

  • zaburzenia układu nerwowego;
  • zaburzenia hormonalne, które najczęściej pojawiają się wraz z wiekiem — np. zbyt niski poziom testosteronu;
  • zaburzenia erekcji mogą być objawem usunięcia gruczołu prostaty;
  • problemy wynikające z nadużywania substancji uzależniających — picie alkoholu, palenie papierosów i branie narkotyków jest częstą przyczyną, dla której upośledzeniu ulega ośrodek erekcji (ten znajduje się w rdzeniu kręgowym);
  • Problemem może być również cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, a także miażdżyca.
Sprawdź!
Ból podczas stosunku seksualnego. Dyspareunia – przyczyny, objawy

Kogo dotyczą problemy z erekcją i impotencja?

Z zasady wskazuje się, że największy problem dotyczy mężczyzn w wieku przekraczającym 60 lat. Jednakże możemy spotkać mężczyzn z problemem erekcji w praktycznie każdym wieku. Aż 8% spośród nich ma mniej niż 30 lat. Oznacza to, że zaburzenia erekcji dotyczą znacznej części mężczyzn.

Problem ze wzwodem — co robić, jeśli brak erekcji zaburza stosunek seksualny?

W przypadku utrzymywania się problemów z pełną erekcją koniecznie należy udać się do lekarza. Jest to absolutnie konieczne, aby wdrożyć odpowiednie leczenie, które rzeczywiście przyniesie oczekiwane rezultaty. Jest to szczególnie istotne przy cykliczności pojawiania się problemów. Pierwszym kontaktem powinien być urolog, który dokładnie oceni, co może być powodem braku pełnego wzwodu. Wtedy też oceniana jest aktywność seksualna i ocenia się na podstawie objawów zaburzeń, jak możliwe będzie osiągnięcie erekcji.

Metody leczenia zaburzeń erekcji

Co do zasady istnieje kilka sposobów dbania o poradzenie sobie z tym problemem. Podstawą jest poznanie przyczyny i leczenie będzie dla nas możliwe do przeprowadzenia. Jak można to przeprowadzić? Jednym z rozwiązań jest zastosowanie terapii zaburzeń, ponieważ wiele osób cierpi na zaburzenia wspomnianej erekcji właśnie z powodów tkwiących w ich głowie. Mogą to być trudności związane z traumatycznymi przeżyciami lub stresem. Zależnie od dokładnego źródła trudności konieczne jest udanie się do psychiatry lub seksuologa. A czy można stosować leki?

Stosowanie leków na zaburzenia erekcji — leczenie zaburzenia wzwodu testosteronem

Często stosowanym rozwiązaniem jest leczenie farmakologiczne. W tym celu podaje się m.in. medykamenty zawierające testosteron oraz inhibitory fosfodiesterazy. Warto przy tym zaznaczyć, że skuteczne leczenie trudności z erekcją będzie oznaczało również zwalczanie chorób podstawowych. Te bowiem wyraźnie potrafią namieszać w sprawności mężczyzny podczas współżycia.

Pierwsze niepowodzenie łóżkowe

Pierwsze kontakty płciowe są niezwykle istotne, jeśli chodzi o poczucie własnej wartości. A to u mężczyzny w dużej mierze jest czynnikiem, który może warunkować, czy uzyskany wzwód będzie stabilny. Dlatego też z punktu widzenia partnerki jest istotne zadbanie o to, aby samoocena mężczyzny w tej kwestii była możliwie najwyższa. Jeśli jego wcześniejsze doświadczenia wywołują mocny stres, warto poszukać pomocy u specjalisty.


Sprawdź!
Zapalenie cewki moczowej – przyczyny, objawy, leczenie i profilaktyka

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
jak wyjść z toksycznego zwiazku

Jak wyjść z toksycznego związku – zrywanie niezdrowych relacji

Next Article
libido u kobiet

Oziębłość seksualna i brak ochoty na seks. Jak zwiększyć poziom libido u kobiet i mężczyzn? Popęd seksualny a niskie libido kobiet