kulki gejszy

Co warto wiedzieć o ćwiczeniu mięśni Kegla? Kulki gejszy i zalety ich stosowania!

Od wieków słyszy się o wyjątkowym rozwiązaniu dla sfer erotycznych kobiet, jakim są kulki gejszy. Ten wyjątkowy gadżet z powodzeniem może być również stosowany przez mężczyzn, oczywiście w odpowiedniej formie. Jeśli więc chcesz się dowiedzieć, dlaczego warto sięgnąć po nie, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Podstawowym skojarzeniem, kiedy słyszymy określenie “kulki gejszy” jest japoński gadżet erotyczny, który był stosowany już od IV wieku przez gejsze, od których pochodzi ta nazwa. W praktyce jednak zastosowanie tego typu kulek z powodzeniem jest podkreślane również w urologii oraz ginekologii. Co więc warto o nich wiedzieć?

Kule gejszy — do czego służą?

W tym miejscu warto wyjaśnić przede wszystkim, do czego służy ten specyficzny gadżet, jakim są kulki gejszy. Nazywane są one w różny sposób, m.in. kulkami do pochwy oraz kegla. Z zasady są one przeznaczone do tego, aby ćwiczyć mięśnie kegla, czyli mięśnie dna miednicy. Można używać kulki waginalne w celu wzmacniania mięśni intymnych części kobiecego ciała. W tym celu bierze się dwie kule gejszy mające średnicę do 4 cm, które jednocześnie są połączone ze sobą sznureczkami. W tym miejscu warto zaznaczyć, że w ich wnętrzu znajduje się więcej niewielkiej wielkości kul, które odbijając się od większych i wywołują niezwykle delikatne drganie. Wibrowanie jest sposobem na mimowolne zaciskanie się mięśni gładki pochwy oraz mięśni kegla.

Rodzaje kulek gejszy

Można wyróżnić kilka typów kulek dopochwowych gejszy:

  • Progresywne — zwane grawitacyjnymi. Są one stosowane przede wszystkim do lepszego stymulowania gry wstępnej i składają się z co najmniej dwóch ciężarków o różnej wadze.
  • Kulki gejszy silikonowe — zdecydowanie łatwiej jest utrzymać je w higienie i czystości, a do tego są miękkie w dotyku. Zaletą z pewnością jest również szybkie ich ogrzewanie i dobre utrzymywanie ciepła, co charakteryzuje wykonane z silikonu kule.
  • Wibrujące — zazwyczaj z dołączonym pilotem pozwalającym na sterowanie poziomem wibracji. Służy do uzyskiwania szczególnie dobrych doznań w trakcie gry wstępnej.
  • Typu “biofeedback” – przeznaczone szczególnie do mięśni kegla. Są o wiele lżejsze aniżeli np. grawitacyjne i w ich środku znajdują się mniejsze kulki, ale cięższe. Charakterystyczne wibracje podczas potrząsania są przenoszone na mięśnie kegla, powodując skurcz mięśni dna miednicy.
Sprawdź!
Połykanie spermy – czy spełnianie męskich fantazji może wpływać na zdrowie?

Kiedy powinniśmy stosować kulki gejszy?

Co do zasady stosowanie kul gejszy pozwala na ćwiczenie mięśni pochwy oraz dna miednicy. To właśnie one są odpowiedzialne zarówno za podtrzymywanie macicy, jak i kontrolę pęcherza. Co za tym idzie, stosowanie ich jest korzystne przy problemie nietrzymania moczu. Trening mięśni kegla jest doskonałym pomysłem, który nieraz może zalecić nawet ginekolog bądź urolog. Należy jednak pamiętać o tym, że nawet podczas stosowania ich przy codziennych czynnościach trzeba dbać o ich czystość. Oznacza to, że każdorazowo zarówno przed ich założeniem, jak i po użyciu jest konieczne umycie ich w ciepłej wodzie z np. detergentem lub przy użyciu żelu do higieny intymnej. To gwarantuje lepsze zdrowie intymne.

Używanie kulek gejszy w ciąży — czy można?

Co do zasady nie powinno się stosować kul gejszy po porodzie oraz w trakcie ciąży. Wynika to z faktu, że zbytnio wytrenowane mięśnie kegla, a także wytrenowane mięśnie dna miednicy mogą utrudniać ich rozluźnienie. To zaś może stworzyć problem przy poprawnym przebiegu porodu. Po ciąży warto skonsultować się z lekarzem, choć zazwyczaj wskazuje się, że kule będzie można włożyć do pochwy dopiero po zakończeniu okresu połogu. Wtedy można kontynuować regularne ćwiczenia z kulkami gejszy, co zwiększy sprawność mięśni i pozwoli na lepszą kontrolę strumienia moczu.

Ćwiczenia mięśni kegla z kulkami miłości gejszy

Jak zostało zaznaczone wcześniej, są różne rodzaje kulek podwójnych. Te są najczęstszym wyborem i składają się z dwóch gwarantujących wzmocnienie mięśni okrągłych obiektów, choć w przypadku pojawienia się problemów np. związanych z drobną budową ciała warto zacząć od pojedynczych. Ćwiczenia należy zacząć od tego, aby aplikować kulki do pochwy podobnie jak tampon. Tu warto wspomóc się poprzez zastosowanie lubrykanta. Warto zadbać o to, aby jedna kula przylegała do szyjki macicy, a druga była podtrzymywana bezpośrednio przez mięśnie pochwy. Kwestią indywidualną jest natomiast głębokość włożenia. Tu podstawą jest przede wszystkim wygoda. Ćwiczenia mięśni dna miednicy są możliwe również przy zwykłych, wykonywanych każdego dnia czynnościach. Kluczowe jest jednak to, aby być w ruchu, ponieważ tylko wtedy one prawidłowo działają.

Sprawdź!
Jak się zachowuje podniecony facet? Praktyczne porady!

Dodatkowe sposoby poruszania się

Najlepsze efekty wykonywania ćwiczeń są dostrzegalne, gdy wykonuje się ruchy w tył oraz na boki. Ważne jest również poruszanie miednicą w przód. Wtedy też kulki gejszy obijają się o ścianę. Najintensywniejszy zakres ćwiczeń jest możliwy np. podczas tańca, aerobiku czy nawet biegania. Z zasady jest istotne, aby nosić je podczas każdej aktywności fizycznej. A jak długo można ćwiczyć? Czas powinnyśmy dostosować do swoich możliwości, choć nie zaleca się, aby przekraczało to 3 godziny dziennie. Jak przy każdym typie ćwiczeń, również i tu kondycję mięśni buduje się poprzez systematyczność.

Zasady działania kul gejszy

W przypadku ich działania wyróżnia się przede wszystkim trzy zasady pozwalające na pełne czerpanie z rozwiązań oferowanych przez kule gejszy. Są to:

  • Działanie poprzez wagę — siła grawitacji sprawia, że kobieta musi używać mięśni do utrzymywania kul wewnątrz siebie. Jest to niezwykle prosta, a zarazem bardzo skuteczna stymulacja.
  • Działanie poprzez drgania — zależnie od wybranego wariantu kul mogą one wibrować lub niekonieczne. Jeśli postawimy na autonomiczne wibrowanie, organizm kobiety będzie zmuszony do naprzemiennego zaciskania oraz rozluźniania mięśni kegla. To z kolei doprowadzi do wyraźnego ich wzmocnienia. Tu też kule obijają się o ścianę wewnątrz pochwy.
  • Działanie poprzez wielkość — im mniejsza kula, tym trudniej jest utrzymać ją w środku. Jednocześnie zwiększy się intensywność ćwiczeń. Tu warto pamiętać, że większa kula nie zawsze jest cięższa.

Jakie kupić kulki i na co zwracać uwagę?

Podstawą udanego zakupu jest rozważenie, do czego chcemy używać produktu i jaki ich typ najlepiej się sprawdzi. Z jednej strony kulki silikonowe są łatwe do czyszczenia i są miękkie, ale z kolei kulki biofeedbackowe lepiej wzmacniają Kegla. Warto również rozważyć jakość i funkcjonalność produktu, co również będzie związane z kosztem. Najtańsze produkty tego typu dostaniemy za kilka złotych, choć na rynku są również modele kosztujące nawet kilkaset złotych. Dobrym pomysłem może być również wybranie modelu wykonanego z silikonu medycznego. Oprócz właściwości leczniczych kule te znacząco mogą poprawić życie seksualne.


Sprawdź!
Anorgazmia, czyli brak orgazmu – potencjalne przyczyny zaburzeń orgazmu

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
orgazm łechtaczkowy

Orgazm łechtaczkowy – co to właściwie jest i jak go osiągnąć? Orgazm kobiecy bez tabu

Next Article
jak uprawiać seks

Jak uprawiać seks, aby był udany? Sprawdź, jakie działania podjąć, aby twoje erotyczne zabawy były satysfakcjonujące!