kobiecy wytrysk

Kobiecy wytrysk, czyli w jaki sposób dochodzi do ejakulacji u kobiet i czy każda z pań może osiągnąć taki orgazm?

Kobiecy wytrysk (ang. squirt) jest mało znanym zagadnieniem, gdyż przez lata był tematem tabu. Kobiety, które go osiągały zwykle wstydziły się o nim mówić, nie wiedząc, że kobiecy wytrysk istnieje. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, w jaki sposób można go osiągnąć!

W czasach nowożytnych zaczęto mówić o kobiecym wytrysku dopiero w latach 80. i 90. ubiegłego wieku, dzięki książce A. K. Ladas, B. Whipple i J. D. Perrego pt. „Punkt G i inne niedawne odkrycia dotyczące ludzkiej seksualności” (ang. „The G spot and other recent discoveries about human sexuality”). Dlaczego budzi tak skrajne opinie i czy da się go wyćwiczyć?

Czym jest kobiecy wytrysk?

Zjawisko kobiecego wytrysku związane jest ze strefą G. W miarę stymulacji punktu G, obszar ten powiększa się, przez co pobudza gruczoły do produkcji kobiecego ejakulatu. W wyniku tych wszystkich procesów możemy odczuwać parcie na pęcherz. Zwykle wtedy dochodzi do skurczu mięśni, które pracują, by nie dopuścić do popuszczenia moczu. Właśnie przez to blokujemy wydostanie się płynu na zewnątrz. Jeśli jednak zdołamy się rozluźnić, jest szansa, że osiągniemy kobiecy wytrysk. Ilość płynu zależna jest od naszej fizjologii. U jednych może to być kilka kropel, a u drugich – pełna szklanka.

Gdzie powstaje ejakulat?

Kobieca ejakulacja powstaje w wyniku stymulacji przedniej ściany pochwy. Za produkcję ejakulatu odpowiadają gruczoły przedsionkowe mniejsze (zwane również gruczołami Skenego), które znajdują się przy ujściu cewki moczowej, przez którą wydalana jest wydzielina.

Sprawdź!
Zapalenie cewki moczowej – przyczyny, objawy, leczenie i profilaktyka

Czy ejakulat ma coś wspólnego z moczem?

Początkowo mylono wytrysk u kobiety z oddawaniem moczu. To wszystko przez fakt, że płyn wydzielany jest przez cewkę moczową. Jednak te dwie substancje różnią się barwą, konsystencją i zapachem. Ejakulat jest nieco mętny, ma przezroczystą lub delikatnie białawą barwę i charakterystyczny zapach. Skład ejakulatu kobiecego, jest podobny do płynu ejakulacyjnego mężczyzn, głównie przez znalezione w nim białko, występujące również w męskiej prostacie. Mimo tych podobieństw płyny te pełnią zupełnie różne role.

Powód do zawstydzania kobiet

Kobiecy ejakulat do niedawna był tematem tabu i powodem do wyśmiewania kobiet. Parę lat temu pojawiła się w świeci głośna akcja pt. „#notpee” (#niemocz), mająca na celu walkę z zawstydzaniem kobiet z powodu ich seksualności i porównywaniem ich wytrysku do oddawania moczu w trakcie seksu. Protest był również reakcją na wprowadzone w tamtym czasie prawo w Wielkiej Brytanii, które zakazywało pokazywania kobiecego wytrysku w produkcjach pornograficznych, w przeciwieństwie do męskiej ejakulacji, która pozostawała „legalna”.

Czy kobiety wstydzą się mówić o swoich potrzebach?

Przez brak edukacji seksualnej nie wiemy, w jaki sposób rozmawiać o swoich potrzebach i preferencjach, a nawet nie wiemy, że możemy takowe mieć. Rozmowa z partnerem może być na początku nieco wstydliwa, jednak pamiętaj, że otwarta i szczera komunikacja jest niesamowicie ważna w relacji. Dlatego jeśli chciałabyś spróbować kobiecego wytrysku, poinformuj o tym partnera, dowiedz się, jakie jest jego zdanie w tym temacie. Dla niektórych takie aktywności mogą brzmieć niezbyt higienicznie przez ilość płynów, jednak do wszystkiego można się dobrze przygotować, jeśli obie strony są chętne spróbować.

Jak doprowadzić do kobiecego wytrysku?

Na początek zadbaj o odpowiednią atmosferę. Kluczowe jest zrelaksowanie się oraz rozluźnienie wszystkich mięśni. Do wytrysku może dojść tylko w momencie maksymalnego podniecenia, dlatego nie zapomnij o stymulacji i pieszczotach twoich stref erogennych. Ważna jest również stymulacja zarówno punktu G, jak i łechtaczki. Przed momentem kulminacyjnym, gdy poczujesz charakterystyczne parcie na pęcherz moczowy, ponownie rozluźnij się. To zagwarantuje wydostanie się płynu na zewnątrz.

Sprawdź!
Rzeżączka – objawy, przyczyny, leczenie

Co jest niezbędne by osiągnąć wytrysk?

Przede wszystkim musisz się czuć komfortowo. Na początek twój partner może zacząć od masażu i stymulacji stref erogennych, by pomóc ci się odprężyć, a także nieco podnieść poziom twojego podniecenia. Ważne jest by nie koncentrować się na samym celu, czyli squircie, a cieszyć się bliskością, ponieważ finalnie nie wiadomo, czy do niego dojdzie czy nie. Ciągłe myślenie sprawi, że będziesz spięta, nie pozwoli ci się zrelaksować, ani czerpać radości ze stosunku. Ostatnią rzeczą, o jakiej musisz pamiętać jest odpowiednia lubrykacja.

Wytrysk = orgazm?

Warto pamiętać, że do wytrysku może dojść podczas kobiecego orgazmu, ale wcale nie musi. Czasem występuje on jako odruch bezwarunkowy, niezależnie od orgazmu. W takiej sytuacji, gdy płyn zacznie się wydostawać na zewnątrz, zanim zaczniemy szczytować wystarczy, że nie ustaniemy w stymulacji, a osiągniemy orgazm! Nie jest to oczywiście konieczne, gdyż może nas usatysfakcjonować już sama ejakulacja.

Czy można nauczyć się damskiego wytrysku?

Fizjologia niektórych kobiet ułatwia im osiągnięcie orgazmu z wytryskiem, jednak jeśli jeszcze nigdy ci się nie zdarzył – nic straconego! Sporo kobiet ma z tym problem, tym bardziej, jeśli nie za bardzo wiedzą, w jaki sposób ćwiczyć. Do treningu tryskania na początek mogą się przydać wibratory erotyczne, np. takie, które stymulują jednocześnie łechtaczkę i punkt G.

Kobiecy wytrysk – jakie pozycje mu sprzyjają?

Najważniejsza jest stymulacja przedniej ściany pochwy oraz zaciskanie mięśni dna miednicy (tzw. mięśni Kegla). Sprzyjające będą więc pozycje: od tyłu, misjonarska, na jeźdźca oraz gdy kobieta leży na plecach z nogami spoczywającymi na ramionach partnera.

Kobiecy wytrysk — podsumowanie

To zjawisko fizjologiczne było już znane przed naszą erą, jednak mimo to w przestrzeni publicznej pojawiło się stosunkowo niedawno. Z biologicznego punktu widzenia, każda kobieta jest w stanie osiągnąć ejakulację. Dużo zależy od umiejętności rozluźniania mięśni w czasie największego podniecenia. To właśnie dzięki rozluźnianiu się w momencie uczucia parcia na pęcherz, dochodzi do wytrysku. Jest wiele ćwiczeń usprawniających pracę tych mięśni. Pomocny może okazać się np. wibrator erotyczny. To, ile płynu wydzielisz, zależne jest od twojej fizjologii.


Sprawdź!
Prostata a seksualność - w jaki sposób prostata wpływa na aktywność seksualną?

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Masochizm seksualny jako zaburzenie osobowości – definicja i przyczyny masochizmu

Next Article

Fetyszyzm – odmienność czy zaburzenie seksualne? Kim jest fetyszysta i jakie są rodzaje fetyszy?