Seks z trans – co warto wiedzieć?

Seks z trans to temat, który bardzo często poruszany jest w filmach pornograficznych. Czy zawsze w prawidłowy sposób? Czy warto wierzyć w stereotypy na temat osób transseksualnych? Sprawdź!

 

Seks z trans to współczesny temat tabu. Czy słusznie? Nie! Tak jak o innych sferach dotyczących seksualności, również o tej można (i warto!) mówić. Jeśli interesuje cię, jak w rzeczywistości wygląda kwestia seksualności osób transseksualnych, przeczytaj nasz artykuł!

Seks z trans – czy dostępny jedynie dla innych osób transpłciowych?

Bardzo mocno rozpowszechnionymi mitami jest to, że osoby transpłciowe są zwykle homoseksualne i wchodzą w związki jedynie z innymi osobami trans. Tymczasem jest to o wiele bardziej złożona kwestia.

Po pierwsze osoby transpłciowe mogą wykazywać wiele różnych orientacji seksualnych. Po drugie seks z trans nie wymaga od partnera tego, aby on również był osobą transpłciową. Zwykle jednak osoby trans łączą się w pary w obrębie swojej grupy – wynika to z podobnych przeżyć, doświadczeń i przekonań. 

Seks z trans przed zmianą płci

Partnerom takim łatwiej też zachować potrzebny poziom delikatności i poszanowania niechęci do własnego ciała. Seks z trans przed operacją zmiany płci wiąże się najczęściej z tym, że osoba transpłciowa nie chce pokazywać swoich narządów płciowych partnerom. Dąży do tego, aby przez cały czas pozostawać w bieliźnie. Czasem też nie pozwala na dotyk w miejscach intymnych. Wszystko to sprawia, że seks z trans, inaczej niż na filmach i w wyobraźni, często nie jest dla partnerów satysfakcjonujący.

Seks po operacji zmiany płci

Seks z trans po operacji może mieć już zupełnie inny niż wcześniej wymiar! Wiele zależy tu jednak od zachowania komfortu psychicznego partnerów i płci osoby transpłciowej. Transseksualne kobiety mają pod tym względem łatwiej. Pełny orgazm mogą osiągnąć już po kilku miesiącach od operacji. Dlaczego? Efekty działań lekarzy na tym polu są bardzo dobre i transseksualnym kobietom zaakceptowanie nowego ciała przychodzi względnie łatwo.

Sprawdź!
Podniecenie seksualne, czyli główny składnik udanego stosunku. Skąd się bierze i jak je wywołać?

Trudniej jest z kolei w przypadku transseksualnych mężczyzn. Operacja wytworzenia penisa nie daje zbyt dobrych efektów. Konieczne jest więc posługiwanie się protezą (tzw. packer) i długotrwałe przyjmowanie testosteronu, dzięki któremu dochodzi do powiększenia się łechtaczki.

 

Seks z trans w powszechnej świadomości społecznej wydaje się czymś bardzo wyuzdanym. W rzeczywistości jednak jest zupełnie inaczej – wymaga wiele łagodności i zrozumienia partnera.


Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Dysforia płciowa – jak niezgodność płciowa wpływa na psychikę. Dowiedz się wszystkiego o dysforii i jakie działania pozwalają ją zahamować

Next Article
necking

Necking – nowe wymiary przyjemności. Chcesz zaskoczyć partnera w sypialni?