pozycja na raka

Pozycja na raka – popularna „zwierzęca” pozycja seksualna. Dowiedz się, jak wygląda i komu może spodobać się seks na raka

Pozycja na raka, zwana także seksem na kraba, należy do dość popularnej i lubianej aktywności erotycznej. Konfiguracja, przypominająca nieco wariant misjonarza, pozwala na czerpanie z niej przyjemności zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Sprawdź, jak wygląda!

Pozycja na raka lub na kraba to jedna z wielu konfiguracji znajdujących się w starożytnym hinduskim traktacie o miłości i seksie, czyli “Kamasutrze”. Niemal wszystkie osoby, którym zdarzało się ją wypróbować w zaciszu sypialni, zgodnie twierdzą, że jest to bardzo przyjemna i romantyczna pozycja. Jeżeli chcesz sprawdzić, jak wygląda seks na raka, jakie ma inne zalety, a jakie wady, zapoznaj się z poniższym tekstem.

Czym jest pozycja na raka?

Istnieje wiele wersji pozycji, które są opisywane jako “rak” lub, szerzej znany “krab”. My przy jej przedstawieniu posiłkujemy się opisem z “Kamasutry”. W starożytnej księdze podczas pozycji na kraba kobieta leży na plecach. Jej nogi powinny być zgięte w kolanach, tak, aby znajdowały się na jej brzuchu. Ta pozycja daje partnerowi łatwy dostęp do penetracji.

Pozycja na raka
Pozycja na raka

Dla kogo jest pozycja na raka?

Pozycja seksualna na raka spodoba się osobom, które nie boją się nowych wyzwań i lubią eksperymentować w łóżku. Jednocześnie “rak” nadaje się dla par, które nie są sprawne fizycznie ani nie czują się pewnie w bardziej skomplikowanych, akrobatycznych konfiguracjach.

Jakie zalety ma pozycja seksualna?

Pozycja na kraba ma wiele cech, które sprawiają, że jest ona bardzo lubiana przez zakochane pary. Sprawdź, jakie są jej zalety!

Sprawdź!
Pozycja na łyżeczkę – doskonały sposób na bliskość. Poznaj jedną z najbardziej zmysłowych pozycji seksualnych

Możliwość łatwej zmiany pozycji

Pozycja na kraba oferuje łatwą możliwość zmiany na inną konfigurację. Jeżeli parze w trakcie stosunku znudzi się dany układ, mogą spróbować przeistoczyć go w inny. Wystarczy, że kobieta zacznie poruszać miednicą, wyprostuje nogi w kolanach, zarzuci je partnerowi na ramiona lub obejmie go nimi w pasie – doznania będą niezwykłe, a przede wszystkim nowe!

Pieszczoty stref erogennych

Podczas seksu waginalnego łatwo zapomnieć o stymulacji także innych stref erogennych. Większość kobiet (nawet 70-80%) nie szczytuje podczas samej penetracji, dlatego warto zadbać również o dodatkowe pieszczoty. Chociaż w przypadku pozycji na kraba dostęp do piersi jest czasami nieco utrudniony i ciężko jest stymulować sutki, mężczyzna może spróbować pobudzania łechtaczki. To w końcu jeden z najwrażliwszych obszarów ciała kobiety, dlatego jego stymulacja na pewno twojej partnerce niezwykłą rozkosz i ułatwi jej osiągnięcie orgazmu.

Oczywiście, o ile panie nie potrzebują przytrzymywać swoich nóg, mogą także spróbować zaspokoić się same. Gwarantujemy, że będzie to przyjemność nie tylko dla nich, ale i dla ich partnerów – widok dotykającej się kobiety jest dla wielu niezwykle podniecający!

Głęboka penetracja

Pozycja na raka umożliwia parze wypróbowanie głębokiej penetracji, która niesie przyjemność zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Podczas niej możliwe jest stymulowanie szyjki macicy, czyli punktu A – mniej znanego niż punkt G, jednak nadal dającego niektórym paniom wiele rozkoszy.

Podniecający widok dla mężczyzny

Pozycja na raka to nie tylko przyjemność dla kobiety, ale także jej partnera. Jeżeli twój facet jest wzrokowcem, na pewno spodoba mu się twoje ciało ułożone w tak wyjątkowo pobudzającej konfiguracji.

Coś dla “mniejszych” panów

Pozycja na kraba umożliwia czerpanie ogromnej przyjemności mężczyznom o nieco mniejszych penisach. Niektóre konfiguracje podczas stosunku mogą nie przynosić panom takiej przyjemności. Jednak ze względu na możliwość głębokiej penetracji podczas pozycji na raka żaden mężczyzna nie powinien mieć problemu z osiągnięciem satysfakcji.

Sprawdź!
Orgazm energetyczny, czyli orgazm całego ciała – naucz się świadomie kierować swoją energią seksualną

Wady pozycji na raka

Niestety, chociaż pozycja na raka niewątpliwie posiada wiele plusów, ma ona też swoje wady. Sprawdź, dlaczego niektóre pary nie czerpią przyjemności z konfiguracji na kraba.

Głęboka penetracja nie dla każdego

Chociaż seks w pozycji na raka, ze względu na głęboką penetrację, jest lubiany przez wiele osób, nie jest to dobra opcja dla każdego. Niektóre kobiety odczuwają podczas niej dyskomfort, a nawet ból. Najczęściej jest to kwestia tyłozgięcia macicy, czyli nietypowego wychylenia jej trzonu, w kierunku kręgosłupa, chociaż ból może świadczyć także o innych, poważnych schorzeniach.

Ponadto, głęboka penetracja może stanowić problem w przypadku kobiet, które niedawno urodziły dziecko. Łatwo wówczas o ból w obrębie szyjki macicy, która może być uszkodzona.

Dyskomfort u mężczyzny

Dla wielu par sytuacja, w której to mężczyzna kontroluje przebieg stosunku, a kobieta poddaje się przyjemności, jest doskonała i nie ma powodu, aby na nią narzekać. Nie da się jednak ukryć, że brak inicjatywy ze strony partnerki dla niektórych może stanowić problem. Wbrew pozorom panowie bardzo lubią, kiedy panie jawnie okazują zainteresowanie seksem i przyjemnością, jaką za sobą niesie. Podczas pozycji na raka niekoniecznie jest to odczuwalne.

Dla niektórych mężczyzn problem może także stanowić fakt, że pozycja na kraba wymaga ruchu wyłącznie od nich. Ci, którzy nie mogą pochwalić się zbyt dobrą kondycją, prędzej czy później, będą wyraźnie zmęczeni. To natomiast może odebrać im całą przyjemność z seksu.

Pozycja seksualna – podsumowanie

Układ na raka to jedna z najlepszych pozycji seksualnych dla par, którym zależy na spróbowaniu innowacyjnej wersji klasycznego misjonarza. Dzięki niej partnerzy mają okazję odkryć, czy głęboka penetracja, którą oferuje pozycja na raka, jest dla nich przyjemna. Nie mówiąc o tym, że pozycja prezentuje się wyjątkowo seksownie. Warto zatem jej spróbować!


Sprawdź!
Seks oralny – kochaj się „po francusku”! Dowiedz się, jakie są rodzaje seksu oralnego i jak zaspokoić swojego partnera lub partnerkę

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
plemniki

Jaką mają żywotność plemniki? Nasienie w pochwie i szanse na zapłodnienie. Badanie nasienia oraz spermatogeneza

Next Article

Odgrywanie ról niemowlęcych w łóżku, czyli infantylizm parafiliczny