Fetysz rąk jest jednym z rzadziej spotykanych rodzajów fetyszów. Osoby o tej preferencji seksualnej podniecają nie tylko same dłonie. Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się, czym jest fetysz i jakie zachowania partnera mogą wywołać podniecenie.
Zgodnie z klasyfikacją Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego fetysz jest rodzajem zaburzenia polegającym na osiąganiu satysfakcji seksualnej wyłącznie poprzez kontakt z przedmiotem wywołującym pobudzenie. W mowie potocznej jest on równoznaczny z fantazją czy preferencją seksualną. Sprawdź, na czym polega fetysz rąk i czy tego rodzaju zaburzenia w ogóle należy leczyć.
Czym jest fetysz rąk?
W przypadku fetyszu rąk obiektem pożądania są właśnie ręce. Pociągać mogą zarówno delikatne, wypielęgnowane dłonie z pięknymi paznokciami, jak i silne, spracowane ręce mężczyzny. Na ich widok fetyszysta puszcza wodze fantazji, wyobrażając sobie, jakie pieszczoty mogą sprawiać. Kolejną z możliwości jest wykorzystywanie kajdanek lub innych gadżetów BDSM (ang. bondage and discipline) urozmaicających seks.
Fetysz rąk – co może nas kręcić w dłoniach?
Odpowiedź na to pytanie jest prostsza, niż mogłoby się wydawać – właściwie wszystko! Mimo że fetysz rąk jest jednym z mniej popularnych rodzajów fetyszyzmu, to ilu ludzi, tyle upodobań. Pociągać mogą:
- interakcja fizyczna;
- fantazjowanie o danej części ciała;
- czynności, które nie są powszechnie uważane za seksualne, jak np. mycie naczyń czy ścieranie kurzy.
Dla jednych pobudzające będzie ssanie czy lizanie palców, dla drugich – bycie zaspokajanym ręką partnera, a dla jeszcze innych drapanie (lub bycie drapanym) długimi paznokciami. Co ciekawe, te upodobania dotyczą zarówno mężczyzn, jak i kobiet.
Fetysz rąk jako zaburzenie – kiedy powinien nas niepokoić?
Czy zatem możemy powiedzieć, że każdy, kto ma jakieś fantazje, powinien udać się do specjalisty? Nie! Zgodnie z definicją, fetyszyzm diagnozuje się jako parafilię seksualną dopiero wtedy, gdy brak danego obiektu uniemożliwia podniecenie, powoduje cierpienie lub wpływa negatywnie na cały seks, a nawet życie poza nim. W takiej sytuacji warto udać się po pomoc do specjalisty – psychiatry, psychoterapeuty bądź seksuologa.
Czy da się wyleczyć fetysz?
Twoje upodobania czy fantazje mogą zmieniać się w ciągu całego życia wielokrotnie. Sprawa wygląda inaczej, jeśli chodzi o preferencje zdiagnozowane jako konkretna parafilia. Ona nie ulegnie zmianie, nawet pod wpływem terapii. Nie możesz też liczyć na jej samoczynne wygaśnięcie, jednak praca z terapeutą pomoże ci odkryć źródło problemu i dobrać odpowiedni sposób leczenia.
Jak zachować się, gdy partner ma fetysz rąk?
Najważniejsza jest komunikacja, dlatego warto porozmawiać o swoich upodobaniach. Podczas takiej rozmowy, poza wysłuchaniem oczekiwań drugiej osoby, podziel się ewentualnymi obawami. Zapobiegnie to sytuacjom, gdzie któraś ze stron będzie czuła się zmuszana do robienia czegoś wbrew swojej woli. Boisz się, że taka rozmowa zabije romantyczną atmosferę? Nic bardziej mylnego! Wyznaczanie granic czy dzielenie się fantazjami nie musi być sztuczne. Możesz np. wpleść to naturalnie we flirt.
Jesteś miłośnikiem tej części ciała? Te zabawy przypadną ci do gustu!
Poniżej znajdziesz przygotowane przez nas propozycje, dzięki którym będziesz mógł poeksperymentować w sypialni. Daj sobie przestrzeń na odkrywanie własnej seksualności i zobacz, które gadżety czy aktywności sprawdzą się najlepiej, dając maksimum satysfakcji.
Gadżety – gdzie szukać?
Jeśli poszukujesz urozmaiceń w sypialni, ciekawym pomysłem może okazać się wejście w świat gadżetów erotycznych. Dzięki nim możesz dowiedzieć się wiele o swojej seksualności i upodobaniach. Obecnie na rynku jest w czym wybierać! I niech nie kojarzą ci się z podejrzanym sklepikiem w ciemnej uliczce, gdzie możesz znaleźć jedynie gumowego penisa, strój pielęgniarki czy stare filmy pornograficzne. Dzięki wciąż rosnącej świadomości i łamaniu tabu z łatwością możesz znaleźć coś dla siebie, poprzez bezpieczne sklepy internetowe, oczywiście z dostawą dyskretnie zapakowanej paczki do domu.
Kajdanki, wstążki i krępowanie
Spośród szerokiej gamy gadżetów fetyszystom rąk – szczególnie tym, którzy lubią dominować – mogą spodobać się wszelkie zestawy do krępowania. Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, są oczywiście kajdanki. Mogą być wykonane z przeróżnych materiałów:
- skóry;
- stali;
- delikatnych tkanin;
- tworzywa i futerka.
Łatwo dostępne są również subtelne wstążki, którymi możesz związać nadgarstki. Osoby poszukujące bardziej intensywnych doznań być może odnajdą coś dla siebie w zestawach do krępowania zrobionych ze sznura.
A może odrobina pieszczot i czułości?
Jeśli należysz do osób lubiących dotyk w każdym wydaniu, polecamy zagłębić się w temat pettingu. Jest to jedna z form stosunku bez penetracji. Opiera się na stopniowym pobudzaniu partnera poprzez pieszczoty różnych stref erogennych ciała. Możesz, np. zacząć od uszu, karku, dłoni czy zgięć kolan i łokci, powoli przechodząc do stymulacji członka lub łechtaczki. Możliwości jest mnóstwo, a jedyne, co może cię ograniczać to twoja wyobraźnia!
Warunek gwarantujący dobrą zabawę – odpowiedzialność
Fetysz rąk nie jest niczym dziwnym czy niezdrowym. Nie powinien cię niepokoić, dopóki obiekt pobudzający nie jest jedyną rzeczą, która gwarantuje satysfakcję ze zbliżenia. Jeśli fetysz zaczyna utrudniać współżycie lub ogólne funkcjonowanie, należy udać się do specjalisty po pomoc. Teraz kiedy dowiedziałeś się już, czym jest fetysz rąk, w którym momencie staje się niezdrowy oraz gdzie szukać łóżkowych inspiracji, pozostaje życzyć ci rozkosznej zabawy! Pamiętaj o najważniejszym warunku – świadomej zgodzie osoby, z którą chcesz uprawiać seks.
Zobacz także:
- Fetysz uszu w roli głównej, czyli co podnieca w jednej z najmniej estetycznych części ciała? Poznaj inne intrygujące fetysze!
- Fetyszyzm – odmienność czy zaburzenie seksualne? Kim jest fetyszysta i jakie są rodzaje fetyszy?
- Kim jest fetyszysta? Czym jest fetysz stóp? Częstotliwość traktowania kobiecych i męskich stóp jako obiektu seksualnego
- Fetysz skarpetek? Czy czyste, białe skarpetki fetysz ten w pełni realizuje? Jaka skarpeta może pobudzać?
- Urofilia – fetysz związany z moczem. Czy czerpanie satysfakcji z pissingu wymaga leczenia?