Zespół prowokowanej zdrady to głównie przypadłość mężczyzn. Na czym polega?

Namawianie partnera lub partnerki do współżycia z inną osobą może sprawiać niektórym przyjemność, a wręcz zapewniać rozkosz. Sprawdź, skąd bierze się zespół prowokowanej zdrady.

Jak wiele innych zaburzeń na tle seksualnym, także namawianie do zdrady i czerpanie z tego satysfakcji seksualnej ma swoje podłoże psychiczne. Czy zaburzenie to można poddać skutecznemu leczeniu?

Zespół prowokowanej zdrady – mechanizm działania

Czasami kobieta słyszy od mężczyzny zachętę do tego, by współżyła z innym mężczyzną, a następnie zdała mu z tego stosunku szczegółową relację. Takie zachowanie nazywa się zespołem prowokowanej lub kontrolowanej zdrady. Zdarza się tak, że partnerka godzi się na takie rozwiązanie, sądząc, że zaspokoi potrzebę partera. Niestety incydent taki sprawi, że mężczyzna będzie się domagał kolejnych. 

Przyczyny zaburzenia 

Prawdopodobnie fakt zdrady pobudza wyobraźnię chorego mężczyzny. Jego wyobrażenie może również zastępować chęć uczestnictwa np. w seksie grupowym, do czego nie mają odwagi w rzeczywistości. 

Zdarza się, że oczekiwana zdrada partnerki poprawia męskie samopoczucie, dzięki czemu wzmacnia się jego poczucie własnej wartości przez porównywanie się z innymi, najlepiej mniej sprawnymi seksualnie panami. 

Zespół prowokowanej zdrady to zaburzenie psychiczne, które prowadzi do patologicznych sytuacji. Co istotne, stworzenie stałego związku z taką osobą może być wręcz niemożliwe. Warto wtedy poszukać wsparcia u specjalisty. 


Zobacz także:

Sprawdź!
Masochizm seksualny jako zaburzenie osobowości – definicja i przyczyny masochizmu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
gejowski pierwszy raz

Gejowski pierwszy raz – z jakimi problemami mierzą się miłośnicy seksu analnego?

Next Article
podwójna penetracja

Podwójna penetracja – czy ostry seks, znany głównie z filmów porno, może być przyjemny? Odnalazłabyś się w tej aktywności?